XII edycja Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego 2024/2025

Szanowni Państwo,

1 października, rozpoczęło się głosowanie w XII edycji Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego 2024/2025.

Bezpośrednie głosowanie na kartach papierowych rozpocznie się 1 października o godzinie 8.00, a zakończy 15 października o godzinie 17:00 i odbywać się będzie, tak jak w poprzedniej edycji, w punkcie znajdującym się w Biurze Aktywności Miejskiej UMŁ, przy ul. Tuwima 10.

Aby zagłosować za pomocą systemu elektronicznego w dniach 1 – 28 października br.  kliknij
w link:

Łódzki Budżet Obywatelski 2024/2025

Głosowanie rozpoczęło się 1 października o godzinie 00:00, a kończy się 28 października
o godzinie 24:00.

Głosując w ten sposób należy wypełnić elektroniczną kartę do głosowania oraz wpisać kod weryfikacyjny otrzymany poprzez SMS na podany przez siebie numer telefonu komórkowego.

UWAGA: Na wpisany w aplikacji do głosowania numer telefonu komórkowego można otrzymać maksymalnie 5 kodów weryfikacyjnych.

Każdy mieszkaniec może zagłosować:

• tylko raz na projekty osiedlowewybierając maksymalnie 5 projektów
    z dwóch dowolnie wybranych osiedli bez względu na adres zamieszkania.
  • tylko raz na projekty ponadosiedlowe, wybierając maksymalnie 5 projektów.
  • Głosować mogą wszyscy mieszkańcy Łodzi bez względu na wiek, a więc małe dzieci również. Pamiętaj, nie musisz być zameldowany w Łodzi, wystarczy, że tutaj mieszkasz!
  • Nie można łączyć dwóch form głosowania (np. zagłosować na dwa projekty papierowo,
    a na trzy elektronicznie).

Poniżej numery naszych projektów ponadosiedlowych:

L032

„Nowoczesna szatnia – remont szatni dla uczniów w Szkole Podstawowej nr 109 im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Łodzi”

(276 650.00 zł)

1. Szatnia dla uczniów w SP nr 109 w chwili obecnej nie spełnia standardów szkoły XXI wieku, oczekiwań uczniów i ich Rodziców, utrudnia sprawowanie nadzoru pedagogicznego , nie gwarantuje pełnego zabezpieczenia własności uczniów.  Odbiega od norm estetycznych, brakuje miejsc na ubrania uczniów, a nawet może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa uczniów.
  2. Szatnia jest pomieszczeniem nieremontowanym gruntownie od czasu istnienia szkoły. Oddzielone metalowymi siatkami boksy dla poszczególnych klas wyposażone w ciąg wieszaków nie dają poczucia prywatności i bezpieczeństwa pozostawionego w szatni mienia.
  3. W ramach zadania chcemy dokonać zmiany nawierzchni szatni, zamiast zniszczonej wykładziny, położyć terakotę, co zwiększy zarówno poziom bezpieczeństwa uczniów, jak
    i ułatwi utrzymanie czystości w tej części szkoły. W celu zlikwidowania wilgoci w ścianach, co może przyczyniać się do powstawania grzyba, a tym samym oddziaływać niekorzystnie na zdrowie uczniów jak i pracowników szkoły, chcemy zastosować nowoczesne metody likwidowania wilgoci, która dodatkowo  powoduje nieprzyjemny zapach, a przede wszystkim odparzanie ścian.
  4. Chcąc podnieść poziom zabezpieczenia rzeczy uczniów chcemy wyposażyć szatnie
    w szafki skrytkowe.
  5. W szkole uczniowie potrzebują przyjemnego, nowoczesnego i funkcjonalnego miejsca do przechowywania rzeczy, miejsca gwarantującego przestrzeń, bezpieczeństwo i komfort w czasie zmiany obuwia i dbania o swoją odzież. Projekt zakłada kompleksowy remont szatni, w której przebierają się nasi uczniowie.

L039

„Modernizacja sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 109 im. Ludwiki Wawrzyńskiej”

(526 000.00 zł)

1. Projekt dotyczy kompleksowego remontu sali gimnastycznej, zakupu sprzętu sportowego i multimedialnego. Ma on na celu podniesienie bezpieczeństwa i komfortu użytkowania sali przez uczniów i mieszkańców Łodzi. Nowoczesna sala gimnastyczna stanowić będzie idealne miejsce do wspierania rozwoju fizycznego uczniów zwłaszcza, że współczesne badania pokazują zwiększone ryzyko otyłości i chorób cywilizacyjnych u dzieci i młodzieży, a regularna aktywność fizyczna ma ogromne znaczenie dla zdrowia i kondycji młodych ludzi.
  2. Zmodernizowana sala gimnastyczna jak i sprzęt będą zachęcały do ćwiczeń, a tym samym poprawiały sprawność fizyczną młodego pokolenia.
  3. Konieczna jest naprawa podłogi (wycyklinowanie istniejącego parkietu), naprawa ścian i wymiana oświetlenia na energooszczędne, wymiana sprzętu sportowego i zakup sprzętu multimedialnego.
  4. Sala gimnastyczna stanowi dla całej społeczności szkolnej ważne miejsce, jest często eksploatowana, przeznaczana nie tylko na zajęcia sportowe ale na różnego rodzaju wydarzenia szkolne, wystawy, akademie, prezentacje, spotkania mieszkańców osiedla, tworząc tym samym  atmosferę wspólnoty i integracji wśród uczniów, kadry szkoły i mieszkańców osiedla. Dlatego koniecznością jest jej remont i  dostosowanie sali  do potrzeb uczniów i mieszkańców Łodzi.  W porozumieniu z mieszkańcami – i zgodnie z harmonogramem korzystania, sala gimnastyczna będzie dostępna nieodpłatnie również dla nich.

Bardzo prosimy o oddanie głosów i przekazanie informacji swojej Rodzinie, znajomym oraz innym mieszkańcom Łodzi.

Więcej informacji o naszych projektach znajduje się na stronie internetowej szkoły.

DZIĘKUJEMY – TWÓJ GŁOS – NASZA SZANSA