Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Ciekawe strony internetowe

Drodzy Uczniowie!

Wybór szkoły i zawodu to naprawdę trudna decyzja. Zwłaszcza dla Was. Proponujemy zajrzeć na podane poniżej strony internetowe, na których sprawdzić można, jak wyglądają poszczególne ścieżki karier zawodowych, na co trzeba zwracać uwagę oraz co jest istotne. Przyjemnej lektury!

Interaktywne i darmowe narzędzie doradztwa zawodowego w szkole

Mapa karier

Pięć rzeczy, o których warto pamiętać, rozmawiając z dzieckiem o ścieżce edukacyjno-zawodowej

Artykuł dla rodziców

Kanał #ZawodowyStream na Youtube - spotkania online z ciekawymi zawodami

#ZawodowyStream

Jak to jest być ...? Różne zawody z ciekawej perspektywy

To kilkanaście filmów, w których przedstawiciele zawodów opowiadają o swojej pracy: mówią, gdzie mogą pracować, jakie są ich obowiązki, jak wygląda typowy dzień pracy, w jakim trybie pracują, jakie są istotne predyspozycje wymagane w ich pracy i jak ją zdobyć. Opisują też możliwości rozwoju zawodowego i wysokość zarobków. 

Nagrania wideo

To się opłaca!

Agata Skupieńska, autorka podcastów, z wykształcenia jest polonistką, pracuje jako freelancerka, pisząc teksty na zlecenie. Uczy też innych, jak zarabiać, pracując online. Prowadzi własny sklep internetowy z akcesoriami barmańskimi. Odcinki podcastów, mające w nazwie „Kulisy pracy”, to interesujące rozmowy z ciekawymi ludźmi, przedstawicielami rozmaitych zawodów. Autorka pyta swoich rozmówców, czym się zajmują, jak to się stało, że pracują w danym zawodzie, czy każdy może wykonywać taką pracę oraz jakie są jej plusy i minusy. 

Podcasty

Inspirujące wystąpienia z cyklu TED - oto ciekawe propozycje 

Dlaczego sen jest taki ważny? Matthew Walker, który bada zjawisko snu od ponad 20 lat, przedstawia najważniejsze powody, dla których nie warto rezygnować ze snu. Radzi też, co zrobić, aby spać lepiej. Wbrew pozorom jest to coś, co może wpłynąć na całe nasze życie (włącznie z karierą zawodową).

TED

Zaskakujące nawyki osób myślących kreatywnie

Co łączy kreatywnych ludzi? Czy porażki i złe pomysły mogą nam wyjść na dobre? Energetyzująca i bardzo ciekawa prezentacja psychologa organizacji, Adama Granta. 

Nagranie na YT

Zawodowy Stream

Nagrania na YT