Informacja Administratora

Nasze certyfikaty

Przez wiele lat funkcjonowania nasza szkoła otrzymała wiele certyfikatów, m.in.:

• Szkoła z klasą,
  • Szkoła promująca zdrowie,
  • Szkoła bez przemocy,
  • Szkoła przyjazna uczniom z dysleksją,
  • Certyfikat Klubu Bezpiecznego Puchatka,
  • Certyfikat Promotora Recyclingu,
  • Certyfikaty za udział w programach edukacyjnych UNICEF i inne.

Bezpieczny Puchatek

„Klub Bezpiecznego Puchatka” to program edukacyjny, przygotowany przez Biuro Prewencji i Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, nauczycieli oraz firmę Maspex, który pomoże Państwa dzieciom poznać zasady bezpieczeństwa obowiązujące w domu, w drodze do szkoły oraz w szkole.

Projekty UNICEF

Nasza szkoła uczestniczy w projektach realizowanych przez UNICEF.  Otrzymaliśmy dyplomy w projektach: „Dostrzec innych. Pomoc humanitarna na świecie", „Szkoła z prawami dziecka” oraz kampanii „Baw się i bądź bezpieczny".

Recycling

Naszej szkole nie są obojętne planeta i środowisko naturalne, dlatego zawsze chętnie bierzemy udział w projektach proekologicznych. Uczestniczyliśmy między innymi w projekcie „Sklep → wysypisko: ulica jednokierunkowa?".

Projekt jest przedsięwzięciem edukacyjnym, skierowanym do szkół podstawowych z regionu Warszawy, Łodzi, Krakowa, Białegostoku, Łomży i Poznania.

Zasadniczym celem projektu jest podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w zakresie zrównoważonej konsumpcji oraz gospodarki odpadami. Jednak, poza podnoszeniem poziomu wiedzy ekologicznej, spełnia on także szereg innych celów. Są to głównie: promowanie idei selektywnej zbiórki odpadów i recyklingu, wykształcanie pozytywnych nawyków odnośnie konsumpcji i gospodarki odpadowej, kształtowanie postaw prośrodowiskowych oraz aktywizacja uczniów do działań na rzecz środowiska i społeczności lokalnej.

Szkoła promująca zdrowie

Nasza szkoła, aby uzyskać Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie, przeprowadziła kilka inicjatyw związanych ze zdrowym trybem życia. Pierwszy certyfikat został nadany szkole przez Prezydenta Miasta Łodzi w maju 2003 r.

Szkoła przyjazna uczniom z dysleksją

To szkoła, w której:

• uczeń z dysleksją otoczony jest wsparciem i zrozumieniem,
  • nauczyciele wyposażeni są w odpowiednią wiedzę i umiejętności w dziedzinie dysleksji,
  • rodzice uczniów z dysleksją mogą liczyć na pomoc i wsparcie w pokonywaniu trudności i jak najpełniejszym rozwijaniu ich dzieci.

Nasza szkoła uczestniczy również w Programie Edukacyjno-Terapeutycznym Ortograffiti, czyli w kompleksowym systemie pomocy uczniom z dysleksją.

Szkoła z klasą

Uzyskaliśmy ten tytuł, uczestnicząc w roku szkolnym 2004/2005 w akcji organizowanej przez Gazetę Wyborczą oraz Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Aleksandra Kwaśniewskiego.