Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Certyfikaty

Nasze certyfikaty

Przez wiele lat funkcjonowania nasza szkoła otrzymała wiele certyfikatów, m.in.:

  • Szkoła z klasą,
  • Szkoła promująca zdrowie,
  • Szkoła bez przemocy,
  • Szkoła przyjazna uczniom z dysleksją,
  • Certyfikat Klubu Bezpiecznego Puchatka,
  • Certyfikat Promotora Recyclingu,
  • Certyfikaty za udział w programach edukacyjnych UNICEF i inne.

Bezpieczny Puchatek

„Klub Bezpiecznego Puchatka” to program edukacyjny, przygotowany przez Biuro Prewencji i Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, nauczycieli oraz firmę Maspex, który pomoże Państwa dzieciom poznać zasady bezpieczeństwa obowiązujące w domu, w drodze do szkoły oraz w szkole.

Projekty UNICEF

Nasza szkoła uczestniczy w projektach realizowanych przez UNICEF.  Otrzymaliśmy dyplomy w projektach: „Dostrzec innych. Pomoc humanitarna na świecie", „Szkoła z prawami dziecka” oraz kampanii „Baw się i bądź bezpieczny".

Recycling

Naszej szkole nie są obojętne planeta i środowisko naturalne, dlatego zawsze chętnie bierzemy udział w projektach proekologicznych. Uczestniczyliśmy między innymi w projekcie „Sklep → wysypisko: ulica jednokierunkowa?".

Projekt jest przedsięwzięciem edukacyjnym, skierowanym do szkół podstawowych z regionu Warszawy, Łodzi, Krakowa, Białegostoku, Łomży i Poznania.

Zasadniczym celem projektu jest podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w zakresie zrównoważonej konsumpcji oraz gospodarki odpadami. Jednak, poza podnoszeniem poziomu wiedzy ekologicznej, spełnia on także szereg innych celów. Są to głównie: promowanie idei selektywnej zbiórki odpadów i recyklingu, wykształcanie pozytywnych nawyków odnośnie konsumpcji i gospodarki odpadowej, kształtowanie postaw prośrodowiskowych oraz aktywizacja uczniów do działań na rzecz środowiska i społeczności lokalnej.

Szkoła promująca zdrowie

Nasza szkoła, aby uzyskać Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie, przeprowadziła kilka inicjatyw związanych ze zdrowym trybem życia. Pierwszy certyfikat został nadany szkole przez Prezydenta Miasta Łodzi w maju 2003 r.

Szkoła przyjazna uczniom z dysleksją

To szkoła, w której:

  • uczeń z dysleksją otoczony jest wsparciem i zrozumieniem,
  • nauczyciele wyposażeni są w odpowiednią wiedzę i umiejętności w dziedzinie dysleksji,
  • rodzice uczniów z dysleksją mogą liczyć na pomoc i wsparcie w pokonywaniu trudności i jak najpełniejszym rozwijaniu ich dzieci.

Nasza szkoła uczestniczy również w Programie Edukacyjno-Terapeutycznym Ortograffiti, czyli w kompleksowym systemie pomocy uczniom z dysleksją.

Szkoła z klasą

Uzyskaliśmy ten tytuł, uczestnicząc w roku szkolnym 2004/2005 w akcji organizowanej przez Gazetę Wyborczą oraz Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Aleksandra Kwaśniewskiego.