Warto jechać nad Bałtyk
W dniach 22 -24 maja 2024 r. uczniowie klas 6a i 6c pod opieką nauczycieli – pań Magdy Kalisty , Ilony Pietrasik oraz pana Wojciecha Nowackiego uczestniczyli w wycieczce do Trójmiasta , Mierzei Helskiej i Jastrzębiej Góry.
Pierwszego dnia odwiedziliśmy Westerplatte - symbol wybuchu II wojny światowej. Przewodnik opowiedział nam historię obrony półwyspu przez mjr Henryka Sucharskiego. Uczniowie zobaczyli także pomnik, który kształtem przypomina wyszczerbiony bagnet wbity w ziemię oraz zwrócili uwagę na słowa Jana Pawła II o tym ,że każdy młody człowiek znajdzie w życiu „swoje Westerplatte” . Następnie uczestnicy wycieczki udali się do Gdańska, gdzie spacerowali Drogą Królewską prowadzącą od Bramy Wyżnej do Bramy Złotej położonej nad Motławą. Młodzież podziwiała Ratusz Starego Miasta, Dwór Artusa oraz Fontannę Neptuna znajdujące się przy Długim Targu. Kolejnym ważnym punktem programowym było miasto Gdynia, gdzie cumują dwa statki muzealne - „Dar Pomorza” oraz Okręt ORP „Błyskawica”. Udało się także zobaczyć „ Dar Młodzieży” , polski żaglowiec Szkoły Morskiej w Gdyni, co jest nie lada gratką i zdarza się niewielu.
Kolejnym punktem programu był Przylądek Rozewie uważanego za początek Polski. Uczniowie podziwiali widoki zabytkowej Latarni Morskiej Rozewie.
Ostatniego dnia udaliśmy się na Półwysep Helski , gdzie uczniowie oglądali karmienie fok w Fokarium Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego działającego na rzecz badań i ochrony ssaków morskich.
Wycieczka była bardzo atrakcyjna ze względu na ciekawy program zwiedzania. Uczniowie spędzili miło i wesoło czas w gronie kolegów i koleżanek, dowiedzieli się o wielu ciekawych miejscach i wydarzeniach ważnych dla Polaków. Wrażenia z pobytu zostaną na długo w naszej pamięci.